Hra na město

První věc, kterou si v Mini-Plzni vyřídíš, je herní pas. Tím se staneš obyvatelem a občanem Mini-Plzně a můžeš vstoupit do hry. Vydají ti ho na stanovišti EVIDENCE OBYVATEL. Tam se dozvíš, jak celá hra funguje. Následně se sám/a rozhodneš, co chceš v Mini-Plzni dělat.

Můžeš studovat, pracovat nebo dělat něco jiného. Studijní místa zprostředkovává UNIVERZITA. Můžeš studovat všechny kurzy v nabídce. Pracovní místa zprostředkovává ÚŘAD PRÁCE. Můžeš si vybrat z nabídky zaměstnání, která jsou v ten okamžik k dispozici.

Když se rozhodneš jít studovat, obdržíš na UNIVERZITĚ informace o místě a času konání kurzu. Za studium dostáváš plat ve stejné výši, jako kdybys pracoval/a.

Všechna stanoviště mají dětský sekretariát. Tam tě zaměstnají. Pak pracuješ tak dlouho, dokud tě práce baví. Když se rozhodneš skončit, dáš v sekretariátu výpověď. Dostaneš zpět herní pas, ve kterém je zapsaná odpracovaná doba. Stejná doba je uvedená na výplatním šeku. Ten má platnost 30 min. S ním musíš dojít do banky a dostaneš vyplacený plat v herních penězích. A pak se znovu sám/sama rozhoduješ, co budeš dělat dál. A tak pořád dokola.

Za herní peníze si můžeš v areálu města koupit produkty, které jiné děti vyrábějí, využít všech služeb, které jsou v nabídce, jít se najíst do místní dětské restaurace atd. Všechny děti, které se dohry zapojí, jsou povinné dodržovat základní PRAVIDLA.