Kulturní programy a akce

Pondělí, 29. 6. 2015 

11:00 Dopoledne animovaného filmu, KINO
13:00 Kouzelníci (91 min), KINO
14:00 VOLBY do městské rady a na úřad starosty/starostky, RADNICE        
15:45 SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ 1. města dětí v ČR Mini-Plzně 2015, RADNICE      

Úterý, 30. 6. 2015

11:00 TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
11:30 TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
12:00–16:0 Žížalí odpoledne, ve spolupráci s ENVIC Plzeň, ZAHRADNICTVÍ
13:00– 13:30 Oficiální uvítání delegace velvyslanců z Chrudimi, RADNICE, VELVYSLANECTVÍ 
13:00 animovaný program připravený Ateliérem animovaného filmu, KINO
13:10 Alfie, malý vlkodlak (91 min), KINO
14:00–14:30 Street Dance "Roof Of" - taneční vystoupení juniorského týmu Look Dance D&D School a workshop pod vedením Ludmily Haut Čermákové
16:15 TV zprávy KINO

Středa, 1. 7. 2015

10:30 TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
11:00 TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
11:00 Vernisáž výstavy návrhů bankovek pro 1. město dětí Mini-Plzeň 2015 (do pátku 3.7.), GALERIE AKADEMIE VÝTVARNÝCH UMĚNÍ
11:30 TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
12:00–13:00 Co dělá Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pro děti? Mohou děti ovlivňovat, co pro ně ministerstvo dělá?, ve spolupráci s Odborem pro mládež MŠMT, RADNICE
13:00 animovaný program připravený Ateliérem animovaného filmu, KINO
13:10 Krátké filmy Karla Janáka I. (45 min), KINO
14:00 Tai-chi se Silvií Doušovou, ve spolupráci s Wudang Tai ji Plzeň, SPORTOVNÍ CENTRUM
14:00–15:00 Host v knihovně: Čtení s Celé Česko čte dětem, ve spolupráci s Knihovnou města Plzně, KNIHOVNA
16:15 TV zprávy,  KINO

Čtvrtek, 2. 7. 2015

10:30   TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
11:00   TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
11:30   TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
13:00   animovaný program připravený Ateliérem animovaného filmu, KINO
13:10   Krokodýlové z předměstí I. (98 min), KINO
14:00-15:00 Modní přehlídka ve veřejném prostoru                                                                                                       
15:00  Oficiální uvítání delegace velvyslanců z Mini-München  RADNICE, VELVYSLANECTVÍ
15:30–16:30  Soutěž o nejlepšího tlumočníka/tlumočnici znakového jazyka v Mini-Plzni, ve spolupráci se Spolkem neslyšících Plzeň        INSTITUT BEZ BARIÉR
16:00–17:00  Exkurze do fotokomory, ve spolupráci s Animánií Plzeň, FOTOLAB
6:15    TV zprávy, KINO

Pátek, 3. 7. 2015     

10:30 TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
11:00-12:00 Vytvoř záložku s Radovánkem - encaustická dílna, ve spolupráci se SVČ RADOVÁNEK, ŘEMESLNÉ DÍLNY
11:00   TV zprávy – opakování z předešlého dne      KINO
11:30   TV zprávy – opakování z předešlého dne      KINO
11:30-12:30  Plzeň 2015 - Evropské město kultury, veřejná diskuze s ředitelem Suchánkem, RADNICE
13:00–15:00 Turnaj v piškvorkách   HOTEL
13:00 animovaný program připravený Ateliérem animovaného filmu, KINO
13:10 Tajemný poklad (101 min),  KINO
14:00–15:00 Etno den - tematická módní přehlídka za doprovodu hudby ve veřejném prostoru                                   
15:30–16:30 Víš - nevíš? - vědomostní soutěž o sluchové vadě/komunikaci, znakovém jazyce, osobách se sluchovou vadou a Mini-Plzni, ve spolupráci se Spolkem neslyšících Plzeň            INSTITUT BEZ BARIÉR
16:15 TV zprávy a vyhlášení nejlepšího animovaného filmu týdne, KINO

Pondělí, 6. 7. 2015   

10:30   TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
11:00   TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
11:30   TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
13:00   animovaný program připravený Ateliérem animovaného filmu, KINO
13:10   Sněžný drak (90 min), KINO
14:00   VOLBY do městské rady a na úřad starosty/starostky, RADNICE
15:00-16:00 Knihvazba – dílna výroby knih, ŘEMESLNÉ DÍLNY
16:15   TV zprávy, KINO

Úterý, 7. 7. 2015

10:30   TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
11:00   TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
11:30   TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
12:00–16:00  Bylinkový den, ve spolupráci s ENVIC Plzeň, ZAHRADNICTVÍ
13:00   animovaný program připravený Ateliérem animovaného filmu, KINO
13:10   Krátké filmy Karla Janáka II. (45 min), KINO
14:30–15:30  Česko-německé čtení z Malé čarodějnice (O. Preussler), VELVYSLANECTVÍ
14:00–15:00  Jóga smíchu s Jitkou Walterovou, SPORTOVNÍ CENTRUM
16:15  TV zprávy, KINO

Středa, 8. 7. 2015     

10:30   TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
11:00   TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
11:30   TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
12:00–16:00  Den otevřených dveří filmového ateliéru - prohlídka ateliéru, kde se vyrábí iluze a kouzla, spojená s praktickou ukázkou animační techniky pixilace. Co je to pixilace? Na to se musíte přijít podívat! Ve spolupráci s Animánií Plzeň, ATELIÉR ANIMOVANÉHO FILMU
13:00–15:00  Workshop poznávání zvuků zvířat, ve spolupráci se ZŠ a MŠ pro zrakově postižené a vady řeči, INSTITUT BEZ BARIÉR
13:00  Animovaný program připravený Ateliérem animovaného filmu, KINO
13:10  Kůň pro Winky (91 min), KINO
14:00–15:00  Design blok - veřejná výstava produktů z dílen, GALERIE AKADEMIE VÝTVARNÝCH UMĚNÍ
15:00–15:30 Host Daniel Georgiev, odborník na programování buněk (biokybernetika), ve spolupráci s Domem digitálních dovedností Plzeň, UNIVERZITA
14:00–15:00  Ze světa netradičních knih, ve spolupráci s Knihovnou města Plzně, KNIHOVNA
16:15  TV zprávy, KINO

Čtvrtek, 9. 7. 2015    

10:30–11.00    Oficiální uvítání delegace velvyslanců z Immenreuthu (oblast Steinwald-Allianz) za přítomnosti starosty Immenreuthu Heinze Lorenze a pověřence pro otázky dětí a mládeže obce Immenreuth, RADNICE, VELVYSLANECTVÍ 
10:30   TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
11:00   TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
11:30   TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
13:00–14:00  Česko-německé čtení z Útěku do Egypta (O. Preussler), VELVYSLANECTVÍ
13:00  Animovaný program připravený Ateliérem animovaného filmu, KINO
13:10  Krokodýlové z předměstí II. (89 min), KINO
14:00-15:00  Módní přehlídka ve veřejném prostoru
14:00–17:00  Sportovní trénink boxu s Jakubem Rajmem, SPORTOVNÍ CENTRUM
15:00–15:30  host: Daniel Georgiev, odborník na programování buněk (biokybernetika), ve spolupráci s Domem digitálních dovedností Plzeň, UNIVERZITA
15:00–16:00   vodicí linie – mini-plzeňský přebor, ve spolupráci se ZŠ a MŠ pro zrakově postižené a vady řeči, INSTITUT BEZ BARIÉR
16:15  TV zprávy, KINO

Pátek, 10. 7. 2015

CELODENNÍ AKCE: Olympiáda Mini-Plzně -  SPORTOVNÍ CENTRUM
10:30   TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
11:00   TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
11:30   TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
13:00   animovaný program připravený Ateliérem animovaného filmu, KINO
13:10   Rošťák Benny (89 min), KINO
14:00–15:00  sluchová pexesiáda, ve spolupráci se ZŠ a MŠ pro zrakově postižené a vady řeči, INSTITUT BEZ BARIÉR
16:00–17:00  Exkurze do fotokomory, ve spolupráci s Animánií Plzeň, FOTOLAB
16:15  TV zprávy a vyhlášení nejlepšího animovaného filmu týdne, KINO

Pondělí, 13. 7. 2015 

10:30   TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
11:00   TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
11:30   TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
11:30–12:00  Oficiální uvítání delegace velvyslanců z Wiesau a Kemnath (oblast Steinwald-Allianz) za přítomnosti pověřence pro otázky dětí a mládeže obce Wiesau, RADNICE, VELVYSLANECTVÍ 
13:00    animovaný program připravený Ateliérem animovaného filmu, KINO
13:10    Tajemství staré bambitky (86 min), KINO
14:00    VOLBY do městské rady a na úřad starosty/starostky, RADNICE        
15:00–16:00 Design blok - veřejná výstava produktů z dílen, GALERIE AKADEMIE VÝTVARNÝCH UMĚNÍ               
16:15    TV zprávy, KINO

Úterý, 14. 7. 2015

CELODENNÍ AKCE: Mini-Plzeň hledá superstar  -    HUDEBNÍ AKADEMIE
10:30 TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
11:00 TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
11:00–15:00 workshop výroby poštovních známek a prodejní výstava poštovních známek a pohlednic, POŠTA
11:30  TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
13:00  animovaný program připravený Ateliérem animovaného filmu, KINO
13:10  Duch nad zlato (92 min), KINO
14:00–15:00    Česko-německé čtení z Krabata (O. Preussler)         VELVYSLANECTVÍ
14:45  Autogramiáda s hercem Filipem Antoniem, ve spolupráci s MFF Juniorfest, KINO
16:15  TV zprávy KINO

Středa, 15. 7. 2015   

CELODENNÍ AKCE: Záchranářská akademie s LSS záchranáři, ve spolupráci s Lékařskou fakultou v Plzni UK v Praze. UNIVERZITA
10:30 TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
11:00 TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
11:30 TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
12:00–16:00 Den otevřených dveří filmového ateliéru - prohlídka ateliéru, kde se vyrábí iluze a kouzla, spojená s praktickou ukázkou animační techniky pixilace. Co je to pixilace? Na to se musíte přijít podívat! Ve spolupráci s Animánií Plzeň, ATELIÉR ANIMOVANÉHO FILMU
13:00–13:30 Oficiální uvítání delegace velvyslanců z Erbendorfu (oblast Steinwald-Allianz) za přítomnosti zástupce města Erbendorf nebo manažera St. Allianz, RADNICE, VELVYSLANECTVÍ 
13:00 animovaný program připravený Ateliérem animovaného filmu, KINO
13:10 Princezna a písař (81 min), KINO
14:00–15:00 Host v knihovně: Čtení s babičkou,  ve spolupráci s Knihovnou města Plzně, KNIHOVNA
16:15 TV zprávy, KINO

Čtvrtek, 16. 7. 2015

10:30   TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
11:00   TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
11:00-12:00  Přednáška na téma „Jaké je to být dětským hercem?" s Matyášem a Annou-Marií Valentovými, ve spolupráci s MFF Juniorfest, UNIVERZITA
11:30   TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
12:00–12:30  Oficiální uvítání delegace velvyslanců z Mini-München  RADNICE, VELVYSLANECTVÍ
13:00–14:00  Slavnostní závěrečný koncert, HUDEBNÍ AKADEMIE
13:00 animovaný program připravený Ateliérem animovaného filmu, KINO
13:10 Krokodýlové z předměstí III. (91 min), KINO
14:00–15:00 Módní přehlídka ve veřejném prostoru
15:00–16:00 Česko-německé čtení z Rico a Oskar (A. Steinhöfel), VELVYSLANECTVÍ
13:00–16:00 Ukázka tréninku sportovní střelby se Silvií Získalovou, ve spolupráci s Duklou Plzeň, SPORTOVNÍ CENTRUM
16:15  TV zprávy a vyhlášení nejlepšího animovaného filmu týdne, KINO

Pátek, 17. 7. 2015     

10:30–14:30 Made by Mini-Plzeň – souhrnný blok zpráv a filmů,  KINO
15:00–17:00 SLAVNOSTNÍ UZAVŘENÍ 1. města dětí v ČR: Mini-Plzně 2015, RADNICE