NEWS

O víkendu 15. až 17. května se v DEPU2015 koná Mini-plzeňská manufaktura, kde se budou vyrábět potřebné věci pro fungování Města dětí. V pátek navíc děti vyhlásí vítěze výtvarné soutěže o podobu budoucích bankovek. Doprovodná výstava představí ale všechny došlé návrhy. DEPO2015 v Plzni se během víkendu 15. - 17. května změní v řemeslnou manufakturu. Děti společně s dospělými připravují Mini-Plzeň už několik měsíců. Vyrobí prototypy všeho, co je do Města dětí zapotřebí, například vývěsní štíty, kartotéky, kasičky, taštičky na herní pasy nebo peněženky z tetrapaku přesně na velikost Mini-Plzeňských korun. Budou upravovat a restaurovat nábytek do Mini Plzně. Nebo vyrobí tramvaj. V pátek v 15:00 hodin vyhlásí děti z poroty vítěze výtvarné soutěže o podobu Mini-Plzeňských bankovek. Ostatní návrhy představí výstava, která bude během celého víkendu v DEPU přístupná veřejnosti. Podle ředitelky projektu Lenky Hubáčkové děti mezi 8 a 15 lety velmi překvapily tím, že využily nejen svoji fantazii, ale i vědomosti o Plzni. „Do návrhů zakomponovaly snad všechny symboly Plzně, na které jsme si nevzpomněli ani my dospělí. Kromě katedrály, kašen a pivovaru nezapomněly třeba na synagogu, plzeňskou zoo, věznici Bory, divadla a podobně. Nechyběly významné plzeňské osobnosti. Děti z poroty měly opravdu těžkou práci vybrat jen jeden návrh,“ řekla Lenka Hubáčková.

 

Časový harmonogram Manufaktury v DEPU2015:

15. 5. pátek 14-17 hod., od 15:00 hodin vyhlášení soutěže a otevření výstavy. – Prostor pro dotazy novinářů. Občerstvení včetně kávy zajištěno.
16.5. sobota 11-17 hod.
17. 5. neděle 11-17 hod.

Přípravy 2.ročníku Mini-Plzně

08.02.2017

V roce 2016 jsem hledala různé cesty,  jak projekt v Plzni ukotvit a zajistit jeho udržitelnější financování do budoucna. Požádala jsem zástupce Města Plzně i Plzeňského kraje o písemné vyjádření, jakým způsobem a jestli shledávají projekt Mini-Plzeň přínosným a zda mají zájem na jeho pokračování a rozvoji. Čekáme na písemnou odpověď.

Otevřený klub Mini-Plzně

11.10.2016

Úterky patří Otevřenému klubu Mini-Plzně!
Hra na město  pokračuje! Přehled podzimních akcí  v roce 2016

Přijď do Otevřeného klubu Mini-Plzně od 10.10. každé úterý, od 15-18 hod. v SVČ Radovánek
Pallova. Společně se připravíme na následující akce. Všechny proběhnou do konce roku 2016.
Účast je bezplatná.
Přesné datum každé akce bude průběžně zveřejněno na webových
stránkách www.miniplzen.eu a na facebookových stránkách projektu Mini-Plzeň.

Plánování v DEPO a sestavení týmu velvyslanců pro Mini-München 2016

14.07.2016

V úterý, 12.7.2016 dorazilo celkem 14 dětí do areálu DEPO 2015 v Plzni. Celé úterý věnovaly průzkumu vnitřních i vnějších prostor a sepisování výhod a nevýhod pro konání Mini-Plzně 2017 v areálu bývalého trolejbusového depa.
Ve středu 13.7. přineslo 9 dětí vyplněné přihlášky pro týdenní pobyt v Mini-München a celé odpoledne se věnovaly přípravám činnosti velvyslanectví v Mini-München. Tým dospělých spolupracovníků ve složení Andrea Vohradská, Jitka Liscová, Lenka Hubáčková, Lucie Sichingerová a Viktor Karlíček po pečlivém zvážení sestavil tým velvyslanců v následujícím složení:

Plánovací dílna Mini-Plzně v areálu DEPO 2015

30.06.2016

V úterý, 12.7. zveme do DEPO 2015 děti, které se chtějí zúčastnit průzkumu areálu. Pracovat budeme v pracovních skupinkách na různých úkolech. Cílem je zjistit, jaké výhody i nevýhody má přesun Mini-Plzně do tohoto místa, zkusit navrhnout plán města a rozmístění stanovišť, síť ulic atd. A vymyslet scénář pro reklamní spot na Mini-Plzeň. Začátek v 10 hodin. sraz u vrátnice a skončíme kolem 16 hod. Svačinu a pití si vezměte s sebou. Dílna bude pokračovat také ve středu ve stejnou dobu. Budeme se věnovat přípravě velvyslanců na týdenní pobyt v Mini-Mnichově.

Velvyslanectví Mini-Plzně v Mini-Regensburgu

10.08.2015

Od pondělí 10.8. do pátku 14.8. provozuje 7 dětí z Mini-Plzně v partnerském městě Mini-Regensburg své velvyslanectví.

Sledujte naše zpravodajství na dětském webu a Facebooku.

Anežka, David, Dominik, Hedvika, Kačka, Olda, Pepa.......a Dana, Dušan a Lenka

Stránky