Manufaktura už tento víkend

11.05.2015

Přijďte do Manufaktury Mini-Plzně! Vyhlásíme výsledky soutěže návrhů bankovek

Nové kulturní zařízení DEPO2015 v Plzni (ulice Presslova, Cukrovarská - mapa zde) se už o příštím víkendu 15. - 17. května změní v řemeslnou manufakturu. Budeme tam společně připravovat Mini-Plzeň. Vyrobíme věci, které jsou do Města dětí zapotřebí. Bez výrobního procesu by totiž město nemohlo vzniknout. Pracovat se bude na vývěsních štítech, opravíme nábytek, namalujeme kulisy města, vytvoříme loutky pro divadlo, pokusíme se o různé prototypy výrobků pro řemeslné dílny. Některé děti plánovaly postavit například tramvaj, takže dojde i na ni. Vstup bude otevřený, volný, bez přihlašování, každý může pracovat, jak dlouho a kdy chce. Přijít mohou i děti, které s námi doteď ještě nespolupracovaly. Uvítáme i spolupráci rodičů. Doporučujeme pracovní oblečení a svačinu s sebou. Manufaktura je určená dětem od 8 do 15 let, stejně jako Mini Plzeň. Měly by být schopné samostatně pracovat.

Při manufaktuře nás čeká i významná událost! V pátek odpoledne slavnostně vyhlásíme vítěze výtvarné soutěže o podobu Mini-Plzeňských bankovek. Uvidíte tedy i vybraný návrh, o kterém rozhodla dětská porota. Ostatní krásné návrhy budou k vidění také, a to na výstavě, která bude celý víkend v DEPU přístupná veřejnosti.

Během této víkendové akce budeme také sbírat materiál, který potřebujeme pro fungování nebo výrobu na jednotlivých stanovištích v Mini-Plzni. Do sběru se mohou zapojit děti, mládež, dospělí. Sběrem materiálu, věcí z domácnosti, spotřebičů a přístrojů nám obrovsky pomůžete a navíc se zachováte hospodárně k našemu životnímu prostředí. Podrobnosti o tom, co konkrétně potřebujeme, najdete na FB Mini-Plzen. Všem dárcům už nyní vřele děkujeme!

Časový harmonogram Manufaktury v DEPO2015:

pátek 15. 5.
14-17 hod.
od 15h vyhlášení výsledků soutěže o návrhy bankovek a otevření výstavy
sobota 16. 5.
11-17 hod.
neděle 17. 5.
11-17 hod.