Otevřeno! V pondělí 29. června začal projekt Mini-Plzeň

29.06.2015

V deset hodin dopoledne se nesměle trousily první skupinky dětí na stanoviště Evidence obyvatel. A přibývaly. Nakonec v určitých časech pracovalo a pobývalo v Mini-Plzni dvě stě dětí. Největší zájem byl o povolání kuchařů, novinářů, plno bylo i na Univerzitě. První den Mini-Plzně byl také ve znamení voleb. Děti si zvolily svoji starostku, třináctiletou Annu, a další čtyři radní. Zvolené děti budou stát v čele města do příštího pondělí, kdy proběhnou další volby.

Kolem 16. hodiny se konalo slavnostní otevření města. Dostavili se hosté z opravdové radnice – plzeňského Magistrátu. Symbolické klíče předali Mini-Plzeňským radním primátor Martin Zrzavecký, náměstek primátora Pavel Kotas, zastupitel města Plzně Ondřej Ženíšek, zastupitel a místostarosta Slovan Jan Fluxa a Drahomíra Rybová z Nadace Karla Janečka. Při slavnostním otevření Mini-Plzně nechyběli další hosté z různých plzeňských institucí, z nichž některé jsou do projektu i přímo zapojeny. Fotky ze zahájení zde!

A co čeká obyvatele Mini-Plzně zítra? Otevírá se v deset hodin, jako vždy. Doprovodný program je následující:

11:00 TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
11:30 TV zprávy – opakování z předešlého dne, KINO
12:00–16:00 Žížalí odpoledne, ve spolupráci s ENVIC Plzeň, ZAHRADNICTVÍ
13:00– 13:30 Oficiální uvítání delegace velvyslanců z Chrudimi, RADNICE, VELVYSLANECTVÍ 
13:00 animovaný program připravený Ateliérem animovaného filmu, KINO
13:10 Alfie, malý vlkodlak (91 min), KINO
14:00–14:30 Street Dance "Roof Of" - taneční vystoupení juniorského týmu Look Dance D&D School a workshop pod vedením Ludmily Haut Čermákové
16:15 TV zprávy KINO

Konec v 17:00 hodin.

Těšíme se na všechny!