Děti nechtějí z Plzně. Mají v ní totiž své město!

02.07.2015

Mini-Plzeň má za sebou už několik dní provozu. Galerie fotek tady! Každým dnem přijde víc dětí, všichni organizátoři z toho mají nesmírnou radost. Ze 180 dětí, které přišly první den, se jich 130 vrátilo. A přišli další nováčci a takhle je to každý den, blížíme se k číslu 400 dětí! Rodiče kvůli naléhání svých potomků mění plány, zůstávají v Plzni, na výlet se nejede! A do hry se zapojují třeba tak, že donesou do kuchyně ovoce. Anebo nechají děti v hale a jdou si po svém.

Občané města dětí jsou různě staří, nejvíc je zhruba desetiletých, jedenáctiletých. Zájem je o všechny druhy povolání, v čele je kuchyně, kino, knihovna, redakce, ale děti to baví všude. Kino denně promítá filmy, každé představení je vyprodané a musí se přidávat druhé. Kuchyně vaří dobře, všem moc chutná, po dnešních jahodách se šlehačkou se jen zaprášilo.

A s novináři (těmi opravdovými!) se netrhnou dveře. Kdo nebyl, ať se přijde podívat! Mini-Plzeň je jen pár kroků od koupaliště u bazénu na Slovanech, takže se dají obě návštěvy spojit a prožít den plný zážitků!