Princip hry

  • Dítě získá vlastní herní pas na stanovišti EVIDENCE OBYVATEL. Tam se dozví, jak celá hra funguje. Dostane možnost město si prohlédnout, aby pochopilo základní herní principy. Za účast na prohlídce dostane své první herní peníze.
  • Následně se dítě rozhodne, co bude v Mini-Plzni dělat. Může studovat, pracovat nebo dělat něco jiného. Studijní místa zprostředkovává UNIVERZITA. Dítě může studovat všechny kurzy v nabídce. Počet studijních kurzů není omezen.
  • Pracovní místa zprostředkovává ÚŘAD PRÁCE. Dítě si může vybrat z nabídky, která je v ten okamžik k dispozici. Když se rozhodne jít studovat, obdrží informace o místě a času konání kurzu. Za dobu, kterou stráví studiem, dostává plat ve stejné výši, jako kdyby pracovalo.
  • Když se rozhodne pracovat, dostane na úřadu práce kartu s povoláním a stanovištěm, kde se má hlásit. Všechna stanoviště mají dětský sekretariát. Ten dítě po předložení karty z Úřadu práce zaměstná. Dítě pak pracuje tak dlouho, jak ho práce baví. Když se rozhodne skončit, dá v dětském sekretariátu výpověď. Dostane zpět svůj herní pas/, ve které je zapsaná odpracovaná doba. Stejná doba je uvedená na výplatním šeku.
  • Výplatní šek má platnost 30 min. S ním musí dítě dojít do BANKY a dostane vyplacený plat v herních penězích. A pak se opět rozhoduje, co bude dělat dál. Za herní peníze si může v areálu města koupit produkty, které jiné děti vyrábí, využít všech služeb, které jsou v nabídce, jít se najíst do místní dětské restaurace atd. Děti jsou povinné dodržovat základní PRAVIDLA.